Пробні завдання

Пробне завдання 2.

Мамо, ніколи-ніколи не плач. Твої сльози – гіркі перлинки, солоні краплини смутку.
Колись одна Мати в горі бігла за Сином, що увінчаний терном, ніс хрест на Голгофу. Бігла, губила сльози. Де вони впали додолу, там поміж жовтим камінням з’являлись  весняні дзвіночки квітів. І римський смаглявий воїн, у боях зачерствілий, здивовано зводив брови: звідки тут ніжні лілеї долин лісових? І усміхнувся, згадавши рідні краї приальпійські.
Ці квіти, що виросли з болю, цілющі для хворого серця.
Але ти не плач, матусю, я не завдам тобі прикрощів. Доволі вже сліз материнських. О травневій порі в нашім краї від сходу до заходу – запашні, несходимі ліси, де нелічено квіток-перлинок.
Тож не сій їх. Хай краще вони бринять у твоїй душі білими дзвониками радості, хай сміються тонкими високими голосочками, розсипаються трелями, як дзвінкі солов’ї.


Про яку ж «ніжну лілею долин лісових», «квітку-перинку» йдеться? Ти дізнаєшся, якщо зможеш розкодувати  QR код.





А іще вона має декілька інших назв, чи зможеш ти знайти їх усі у хмарині слів?





Пробне Завдання 1. Зірка Мензатюк у своїй книзі «Український квітник» пише про цю рослину наступне:  «… Це однорічна рослина родини айстрових, що примандрувала з Америки. Для нас вона – насамперед сільськогосподарська культура. Проте перші рослини в Європі вирощували в ботанічних садах.  Її малювали художники, поети присвячували їй свої вірші. Ця рослина стала одним із символів нашої сонячної Батьківщини – України.
Складено про цю рослину і загадку: «сімсот соколят на одній подушці сплять».

1.     Що це за рослина? Що вона символізує?
2.     Вже декілька років учні шкіл України можуть брати участь у природничій грі, яка має ту саму назву, що наша рослина але латиною. Що це за гра?
3.     Відомий художник  намалював картини з цією рослиною та назвав їх «Натюрморт з дванадцятьма …», «Натюрморт з п’ятнадцятьма …» Про якого художника йдеться? 
4.     На You Tube  можна знайти 10 хвилинний мультфільм. Головний герой якого оселився на цій рослині. Що це за мультфільм? Про яку рослину іде мова?



%D0%BA%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82_%D1%88%D0






Комментариев нет:

Отправить комментарий